Lüleburgaz Ram Bacası

Lüleburgaz Ram Bacası

Yüksek sıcaklıklarda çalışan kurutma makinelerinden çıkan sıcaklık dış ortama egzoz bacalarından atılmaktadır. Bu makineler tekstil sektöründe kullanılmaktadır. Yapılan işlemin özelliğine göre değişen atık havanın sıcaklığı 100-180 derece arasındadır. Bu durum ziyan edilen enerji demektir.

Makinelerin tekstil sektöründe kullanılmasından dolayı egzoz bacasından dışarıya atılan yüksek sıcaklıktaki atık havanın içerisinde yağ, solvent gibi çevre kirliliğine yol açacak maddeler de aynı zamanda havaya karışmaktadır.

Lüleburgaz ram bacası dışarıya atılan sıcak hava içerisindeki maddeleri makine içerisinde bulunan ve kendi kendini temizleyen filtrede tutmasını sağlamaktadır. Atık hava ısı esanjörler kısmına aktarılarak ısı transferinin gerçeklemesi sağlanır.

M. Can Havalandırma olarak Lüleburgaz ram bacası paslanmaz, galvaniz ve siyah saclardan, kaynaklı ve flanşlı olacak şekilde üretip montaj yapabilmekteyiz.

Flanşlı Paslanmaz Baca Sistemleri

Basınca dayanıklı hava sistemi olan flanşlı paslanmaz baca sistemi içerisinde bulunduğu havalandırma sistemlerinin basınçlı hava çıkışlarında kullanılmaktadır.

Kaynaklı Paslanmaz Baca Sistemleri

Tek cidarlı ve çift cidarlı olacak şekilde türleri mevcuttur. Dışarıya atılan havanın soğumamasını ve yoğuşmamasını sağlar. Havanın atmosfere güvenli bir şekilde bağımsız olarak atılmasını sağlar.